New York Belediye Başkanlığı adayı Adams’tan kritik Bitcoin açıklaması!

0
7

2021 New York belediye başkanlığı seçimleri devam ediyor. Eski bir polis memuru olan Brooklyn İlçe Başkanı Eric Adams şu anda seçimi önde götürüyor. Adams, ylamanın ilk turunu yüzde 31,7 oy olarak bitirdi. Medeni haklar avukatı Maya Wiley %22,3 ile ikinci olurken, onu %19,5 ile eski komiser Kathryn Garcia izledi. Eski başkan adayı Andrew Yang ise yüzde 11,7 oyla dördüncü oldu.

Geçen haftaki seçim gecesi partisi konuşmasında Adams şunları söyledi:

‘’Size söz vereceğim. Bir yıl, sadece bir yıl sonra başka bir şehir göreceksiniz. Biz buraya iş getireceğiz. Yaşamın, biliminin merkezi, siber güvenliğin merkezi, sürücüsüz arabaların merkezi, insansız hava araçlarının ve bitcoinlerin merkezi olacağız. Tüm teknolojinin merkezi olacağız.’’

“Miami, önde koştun ama esnafımızı geri getiriyoruz”

Miami’nin konuşmaya dahil edilmesinin sebebi, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez’in bir Bitcoin avcısı olması. Ayrıca Başkan, şehrini bir BTC merkezine dönüştürmeye çalışıyor. Belediyenin, çalışanlarına BTC olarak ödeme yapmasına, ücretler ve vergiler için kripto para birimini kabul etmesine ve hatta BTC’yi bilançosunda tutasına izin veren bir teklif sundu. Şehir kısa süre önce Bitcoin 2021 konferansına ev sahipliği yaptı.

Belediye Başkanı Suarez bir konferansta yaptığı açıklamada, blockchain.com’un genel merkezini Miami’ye taşımasına ilişkin: ‘‘Şehrimiz için 300 yeni iş ve 30 milyon dolarlık ekonomik etki yarattı” dedi.

Bir başka New York belediye başkan adayı Andrew Yang da New York’u bir BTC merkezine dönüştürmek istiyor. Yang Şubat ayında yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dünyanın finans başkenti olan New York’un belediye başkanı olarak, şehri BTC ve diğer kripto para birimleri için bir merkez haline getirmek için yatırım yapabilirim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz