Ana Sayfa Bitcoin Haberleri PayPal İrlanda’da kripto para ekibi kuruyor

PayPal İrlanda’da kripto para ekibi kuruyor

0
PayPal İrlanda’da kripto para ekibi kuruyor

Küresel ödeme devi PayPal, İrlanda ofisine kripto para birimleri ile ilgili pozisyonlarda işe alım yapacak. PayPal’ın amacı, şirketin bu konudaki tutumunu göstermek ve dijital varlık piyasasında büyümek.

Independent’ın haberine göre PayPal, kara para aklamayı önleme ve iş geliştirme gibi kripto para odaklı çalışma kollarını doldurmak istiyor.

Geçtiğimiz yıl kripto para sektörüne giriş yaptığını açıklayan PayPal, Ekim 2020’de ABD’li vatandaşların BTC, ETH, BCH ve LTC almalarına izin vermişti. Şirket son zamanlarda kripto para sektörüne olan hizmetlerini genişletti ve kullanıcıların ürün ver servisler için kripto para kullanmasına olanak tanımaya başladı. Ayrıca iki aydır kullanıcılarının üçüncü parti cüzdan kullanmalarına olanak sağlıyorlar.

PayPal CEO’su Dan Schulman Nisan ayında, şirketin kripto para operasyonlarının ilk altı ayında tüm beklentileri karşıladığını ve fazlasını gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların popülaritesi, genel kripto para piyasasını 2,6 trilyon dolarlık bir değerlenmeye itti. Mayıs ve Temmuz ayları arasında fiyatlar keskin bir düzeltme görse de kripto para piyasaları yine yukarı doğru tırmanmaya başlamış gibi görünüyor.

Şirketinin geçtiğimiz günlerde yaptığı gelir toplantısında Schulman, şirketin kripto para servislerinin çok yakın bir gelecekte Birleşik Krallık’a gelebileceğini söyledi. Ayrıca şirket, yeni güncellemeler ile daha hızlı ödeme işlemleri için çalışmalar yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz