Postaneden Bitcoin alınabilecek!

0
10

Yatırım bankalarını son dönemde büyük ilgi gösterdiği küresel çapta ATM ağlarından alınıp satılabilin Bitcoin İngiltere’de postaneden de alınıp satılabilecek.

Birleşik Krallık Postanesi şimdi müşterilerine merkezi olmayan bir kripto para borsası olan Swarm Markets ile işbirliği yaptıktan sonra Bitcoin ( BTC ) ve diğer kripto para birimlerini satın alma seçeneği sunuyor.

The Post Office’in EasyID uygulamasını kullanan müşteriler, Swarm Markets’ta alışveriş yapmak için kullanılan akıllı telefon uygulamasıyla önümüzdeki haftadan itibaren Bitcoin gibi kripto para birimleri satın alabilecekler. Ek olarak, uygulamanın kullanıcıların çevrimiçi hizmetlere erişmek için yaşlarını ve kimliklerini güvenli bir şekilde doğrulamalarına yardımcı olduğu söyleniyor.

Dünya genelinde kripto paralara ilgi artıyor. Son zamanlarda, dijital varlık El Salvador’da yasal para birimi haline gelirken, Ukrayna, parlamentosu 8 Eylül’de Bitcoin’i yasallaştırdı. İngiliz Postanesi’nin bu kararı ülkede tartışmaya neden olurken güvenilik kurumlar üzerinden alım satım yapılor olması da olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz