Medya organı UK Times Pazartesi günü, “400’den fazla Rus paralı askeri, Kremlin’in Başkan Zelenskyy ve hükümetine suikast düzenleme ve Moskova’nın kontrolü ele geçirmesi için zemin hazırlama emriyle Kiev’de faaliyet gösteriyor,” ifadelerini kullandı. Medya kuruluşu, “Başkan Putin’in en yakın müttefiklerinden biri tarafından yönetilen ve devletin bir kolu olarak faaliyet gösteren özel bir milis grubu olan Wagner Grubu, beş hafta önce Zelenskiy hükümetinin başını kesmek ve güzel bir mali ikramiye karşılığında paralı askerlerle Afrika’dan uçtu,” ifadelerini kullandı. Ayrıca raporda şu ifadeler yer alıyor:

Görevleriyle ilgili bilgiler Cumartesi sabahı Ukrayna hükümetine ulaştı ve saatler sonra Kiev, Rus sabotajcıları bulmak için şehirde 36 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan etti. Sivilleri Kremlin ajanları olarak görülebilecekleri ve dışarı çıkmaları halinde ‘tasfiye edilme’ riskiyle karşı karşıya kalacakları konusunda uyarıyor.

ABD doları net bir kazanan olarak ortaya çıkarken, Bitcoin ve altcoin gibi daha riskli varlıklar için iştah olmadığı için yatırımcılar yukarıdaki manşetleri sindirerek kenarda kalmaya devam ediyor. Bitcoin geçtiğimiz gün boyunca 39.000 dolara kadar yükselse de 38.000 dolara geri çekildi. Genel kripto para piyasasının değeri yüzde 1.7 düştü ve 1.8 trilyon dolara geriledi. Bu sırada, altının ons fiyatı yükseliş yaşadı ve yazım anında 1.899 dolardan alınırken 1.900 dolardan satılıyor. Gram altın, 843 liradan el değiştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz