Ana Sayfa Bitcoin Haberleri SEC, Bitwise’ın Spot Bitcoin ETF’i Başvurusu Hakkındaki Kararı Erteledi

SEC, Bitwise’ın Spot Bitcoin ETF’i Başvurusu Hakkındaki Kararı Erteledi

0
SEC, Bitwise’ın Spot Bitcoin ETF’i Başvurusu Hakkındaki Kararı Erteledi

SEC, Bitwise’ın spot Bitcoin ETF başvurusu hakkındaki kararı bir kez daha erteledi. SEC, şirketten bazı endişelerini gidermesi için bilgi talebinde bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Salı günü Bitwise’ın spot Bitcoin ETF’i başvurusu hakkındaki kararı erteleyerek bilgi talep etti. Kurum, şirkete söz konusu ETF’te hisse manipülasyonu, dolandırıcılığı vb. sorunları nasıl önleyeceğini sordu. Şirketin 21 gün içinde SEC’ye yanıt vermesi gerekiyor. ETF’in onaylanması durumunda NYSE Arca borsasında listelenme planı bulunuyor.

Şimdi SEC’nin 14 Ağustos’a kadar bir karar vermesi gerekecek. SEC, Aralık ayında da söz konusu başvuru için erteleme kararı vermişti. Eğer bu karar da erteleme yönünde olursa bu sefer son kez 14 Ekim’e kadar erteleyebilecek.

Bilindiği gibi SEC, geçen sene birkaç vadeli Bitcoin ETF’ine onay verse de spot Bitcoin ETF’ine hala mesafeli yaklaşıyor. Mesafeli davranmasının sebebinin ise, Bitwise’dan da bilgi vermesini talep ettiği yukarıdaki sorunlar olduğunu öne sürüyor. Şirket geçtiğimiz haftalarda WisdomTree, Krypton, SkyBridge ve Fidelity’den gelen başvuruları reddetmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz