SEC Üyesi Bitcoin Hakkında Konuştu! “SEC Sınıfta Kaldı!”

0
8

Kripto para birimlerine olan desteğiyle bilinen ve Kripto Anne olarak anılan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce Coindesk’e konuştu.

SEC’in kripto paraların düzenlenmesi konusunda iyi iş çıkaramadığını belirten Hester Peirce “Burada bulunduğum beş yılda ilerleme kaydedemedik.” dedi.

“SEC, kripto para şirketlerini nasıl düzenlediği konusunda yeterince netlik sağlamadı, ABD’deki kripto ticaretini dışarıya çeken türden bir düzenleyici çerçeve oluşturdu.

ABD’de kripto için daha iyi ve net bir çerçeveye sahip olsaydık, ABD’de daha fazla faaliyet olduğunu görürdük.

Ancak SEC yeniliği hiçbir zaman iyi bir şekilde ele alamadı.”

SEC’in görevinin ABD’li yatırımcıları korumak ile adil ve düzenli piyasaları düzenlemek olduğuna dikkat çeken Peirce, SEC’in bu görevini yerine getirmeyerek geçtiğimiz yıl FTX, Celsius , Voyager , BlockFi ve CoinDesk kardeş şirketi Genesis’in iflas başvurusunda bulunmasına neden olduğunu belirtti.

Herhangi bir netliğin gerekli olduğunu düşünmeyen meslektaşlarının olduğuna işaret eden SEC üyesi şunları da ekledi:

“Meslektaşlarım çok fazla netlik olduğunu düşünüyor. Aynı zamanda yararlı bulmadıkları bir teknoloji olan kriptoyu düzenlemenin pek bir anlamı olmadığını düşünüyorlar.

Ancak bu hayal kırıklığından başka bir şey değildir.”

Hester Peirce, son olarak Kongre’nin kripto sektörüne dair sorunları çözeceğini umsa da, SEC’in çoğu kripto para biriminin menkul kıymet olduğuna inandığı sürece, SEC’in kripto borsalarının doğal düzenleyicisi olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz