Sektörün Önde Gelen Yöneticilerine Göre Bitcoin Yıl Sonuna Kadar 100.000 Dolar Olacak

0
17

Bitcoin yeni haftaya oldukça olumlu bir grafikle başladı. Pazartesi günü gece yarısı başlayan yükseliş trendinde 34.000 dolar seviyelerinden 39.700 dolar seviyelerine yükselen lider kripto para birimi, Amazon’un Bitcoin kabul edeceğine yönelik söylentileri yalanlaması ile hızla düşüşe geçmişti. Bu süreçte 36.400 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC dün yönünü yeniden yukarıya çevirmişti. Bugün 40.900 dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, yazının kaleme alındığı sırada 39.900 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto para sektörünün önde gelen yöneticileri ise CoinDesk’e verdikleri röportajda, Bitcoin için yükseliş beklentilerini koruduklarını belirtti. Bankacılık uygulaması Mode’un CEO’su Ryan Moore, verdiği röportajda regülatörlerin ekosistemin temsilcileriyle görüşmesi gerektiğini söyledi. Fiyat dalgalanmaları olsa da Bitcoin konusunda hala iyimser olduğunu belirten Moore, Milenyum ve Z kuşağının Bitcoin’in yerini sağlamlaştıracağını belirtti. Düzenlemelerin yeniliği durdurmayacağını düşündüğünü de belirten Moore, düzenlemelerin endüstrinin büyümesini sağlayacağının altını çizdi. Kripto finans hizmetleri şirketi EQONEX’in CEO’su Richard Byworth ise röportajda, Bitcoin’in 175.000 dolar seviyelerine kadar yükselebileceği tahmininde bulundu:

“Yılın geri kalanında yükselişe beklentimizi koruyoruz. Çin’deki madencilik baskısı sonrası madencilerin göç etmesi ve hash oranının düşmesiyle Bitcoin fiyatı sert bir düşüş yaşadı. Ancak uzun vadede bu durum Bitcoin’i daha dayanıklı hale getirecek. BTC’nin 2022’ye kadar mevcut döngünün zirvesinde, 175.000 dolar seviyelerinde olacağını tahmin ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz