Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Sinema devinden müjde: Bitcoin ile ödeme seçeneği geliyor

Sinema devinden müjde: Bitcoin ile ödeme seçeneği geliyor

0
Sinema devinden müjde: Bitcoin ile ödeme seçeneği geliyor

Sinema devi AMC, Bitcoin vagonuna atlıyor. Pazartesi günü yapılan açıklamada sinema zinciri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sinemaseverlerin biletlerini ve atıştırmalıklarını yıl sonuna kadar Bitcoin ile ödemesine izin verecek teknolojiyi sunmaya başlayacağını duyurdu.

CEO Adam Aron konu hakkında şunları söyledi:

Blockchain ve kripto para hakkında, bundan önceki on yılda öğrendiğimden daha fazlasını son altı ayda öğrenmek zorunda kaldım.

AMC’nin bu yeni gelişen kripto para birimi evrenine nasıl katılabileceğini araştırdığını ve potansiyel olarak kazançlı fırsatlar bizi oldukça ilgilendiriyor.

AMC ‘nin bu hamlesi müşterilerin tüm ABD sinemaları için Bitcoin kullanarak çevrimiçi olarak bilet ve imtiyaz satın almalarını sağlayacak.

Her halükarda Bitcoin’i kabul etmek için BT programlamasını yapmak zorunda olduğumuzdan, şu anda ABD sinemalarımızda çevrimiçi satın almalar için Apple Pay ve Google Pay’i kabul etmek için de aynı anda kodluyoruz.

Yatırımcılar haberi sevinçle karşıladı. AMC hisseleri, mesai sonrası işlemlerde %5,3 yükseldi. Bitcoin ise Pazartesi gecesi bir önceki güne göre %5,5 arttı.

Kripto para birimleri daha yaygın hale geldikçe, giderek artan sayıda şirket bunları işlerine nasıl dahil edeceklerini araştırıyor.

Geçen ay kripto para piyasası Tesla ve Twitter’ın CEO’ları Elon Musk ve Jack Dorsey‘in yükseliş yorumlarının ardından yükseldi.

Musk, o sırada iki şirketi Tesla ve SpaceX’in Bitcoin’e sahip olduğunu açıklarken, Dorsey kripto para biriminin Twitter’ın ileriye dönük stratejisinin önemli bir parçası olabileceğini söyledi.

O hafta, bir Amazon iş ilanı haberi de Bitcoin’in yükselmesine neden oldu. Şirket, ödeme ekibinin “yeni yetenekler” geliştirmesine yardımcı olması beklenen bir “dijital para birimi ve blockchain ürün lideri” işe alındığını söyledi.

Şirket sözcüsü CNN Business’a verdiği demeçte şunları belirtti:

Kripto para birimi alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz.

Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyoruz ve bu geleceği mümkün olan en kısa sürede Amazon müşterilerine sunmayı umuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz