Ana Sayfa Bitcoin Haberleri SON DAKİKA: Avrupa Enflasyonu Açıklandı! Bitcoin Etkilenecek mi?

SON DAKİKA: Avrupa Enflasyonu Açıklandı! Bitcoin Etkilenecek mi?

0
SON DAKİKA: Avrupa Enflasyonu Açıklandı! Bitcoin Etkilenecek mi?

Finans piyasalarında bugün itibariyle yatay bir trendin hakim olduğu görülüyor. Son 24 saat içerisinde beklentilerin aksine ayda değer hamleler sergilemeyen yatırım araçları, halen sert kırılımlar gerçekleştirmemiş durumda.

Her ne kadar kripto para sektörü daha çok ABD kaynaklı gelen verilerden etkileniyor olsa da, bazı Avrupa verileri de lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) etkileyebilmekte.

Geçtiğimiz dakikalarda Euro bölgesi enflasyon oranları açıklandı. ABD’de olduğu gibi Avrupa’da da enflasyon oranlarının düşmeye devam ettiği görülüyor.

Avrupa yıllık enflasyon oranları, beklentiler doğrultusunda yüzde 8.6 olarak açıklanmış durumda. Kritik verinin piyasa beklentilerinde açıklanması, haliyle Avrupa borsalarının volatil hareketlerinin önüne geçti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde her ne kadar 25 bin dolar direncini zorluyor olsa da, halen bu direnç seviyesini aşmayı başaramamış durumda.

Geçtiğimiz dakikalarda açıklanan Avrupa enflasyon verisi sonrasında BTC’nin hareketlerine baktığımızda ise kayda değer devasa bir tepki vermediği görülüyor. 200 dolarlık bir düşüş yaşayan Bitcoin, ilerleyen saatlerde tekrardan 24.500 dolar seviyelerine kadar yükselebilir gibi duruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz