Bitcoin’in şu anki veya gelecekteki fiyatı hakkında spekülasyon ve tartışmalar kripto para dünyasını heyecanlandırmaya devam ediyor. Topluluk Bitcoin’in fiyatını tartışmayı seviyor. Son tahmin, yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin’in mevcut fiyatından %50’ye kadar büyük bir fiyat düşüşü görebileceğini öne süren Scott Minerd’den geliyor.

Röportajda, Guggenheim Partners’da çalışan Minerd, Bitcoin hayranı olduğunu ve uzun vadeli yatırımcı olduğunu, dijital varlığın başarılı olmasını beklediğini belirtti. Ancak, en son boğa koşusu bazı endişelere yol açıyor. Mevcut boğa koşusunun çok hızlı olduğunu ve piyasanın buna yanıt olarak yakında vahşi bir düzeltme görebileceğini düşünüyor.

Bitcoin’in şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi 64.863 doların altında olduğu göz önüne alındığında, Minerd, bu olası düzeltmenin hangi fiyat noktasında olacağını açıkladı.

“Bence Bitcoin’de 20.000 ila 30.000 dolara geri çekilebiliriz, ki bu %50’lik bir düşüş olur, ancak Bitcoin ile ilgili ilginç olan şey, bu tür düşüşleri daha önce görmüş olmamızdır.”

Ancak Minerd, bu düşüşlerin uzun vadeli olmasını beklemiyor, bunun yerine Bitcoin piyasasının doğal olarak yaklaşık 400.000 ila 600.000 dolara geri döneceğini düşünüyor. Bitcoin’in geçmişi göz önüne alındığında, bu pek de sıra dışı değil.

2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaştıktan sonra, Bitcoin fiyatı keskin bir düşüş yaşadı ve birçok kişi fiyatın düzelip düzelmeyeceğini sorguladı. Artık yeni bir boğa koşusu gördüğüne göre, büyük bir piyasa düzeltmesinin başka bir önemli yükseliş döngüsünden önce gerçekleşmesi söz konusu değil.

Bu mevcut aşama aylardır devam ediyor. Piyasanın Tesla ve WeWork gibi firmaların daha kurumsal desteğiyle daha olgun olduğu göz önüne alındığında, bu boğa koşusunun bu kadar uzun sürmesi şaşırtıcı değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz