Teksas Vali Adayı Seçilirse Bitcoin’i Yasal İhale Yapacak

0
4

Kripto paralar hızla ülkelerin ana odak konusu haline gelirken, kullanımları da hızla artıyor. El Salvador’un öncülüğünde Bitcoin‘i (BTC) resmi para birimi olarak kabul etmek isteyen politikacıların sayısı da bir hayli arttı. Son olarak Teksas vali adayı Don Huffines, seçilmesi halinde Bitcoin’i (BTC) yasal ihale yapacağı vaadinde bulundu.

Teksas vali adayı Don Huffines, Bitcoin (BTC) başta olmak üzere uzun süredir kriptolara olan ilgisiyle biliniyor. Politikacı halihazırda Bitcoin (BTC) ile bağış toplarken, planları arasında ise Bitcoin öncelikli olarak yer alıyor.

Kendi resmi web sitesi üzerinden Teksas’ı Bitcoin’in merkezi haline getirmek istediğini belirten Huffines, vaadleri arasında Bitcoin’in yasal ihale olması için çalışacağını da ekledi:

“Bitcoin’e (BTC) yıllardır sahibim ve hem bir varlık olarak değerine hem de bir para birimi olarak potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyorum. İnovasyonda bir lider olarak Texas, ulusa Bitcoin politikası ve kripto para biriminin benimsenmesi konusunda liderlik etmelidir. Teksas’ı Bitcoin için Citadel yapmaya ve endüstriyi federal hükümetten korumaya kararlıyım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz