Coin Cloud’un 2.000’inci Bitcoin ATM’si Teksas’taki H-E-B adlı bir markete geliyor. Market zincirinin pek çok üyesinde kripto para ATM’leri hizmete sunuluyor.

The Laredo Morning Times adlı yerel gazetenin bildirdiği habere göre, kullanıcıların Bitcoin ve Dogecoin de dahil olmak üzere 30’dan fazla kripto parada işlem yapmalarına izin verecek kripto ATM’leri ilk olarak Teksas – Houston’daki H-E-B marketlerinde hizmete sunulacak.

H-E-B, Teksas’ın büyük bölümünde ve hatta kuzey Meksika’da mağazaları bulunan bir süpermarket zinciridir. Coin Cloud ise Las Vegas menşeli bir kripto ATM şirketidir ve ABD genelinde 47 eyalette ve Brezilya’da kripto ATM makineleri sunmaktadır. Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2.000’inci makinesinin bu hafta bir H-E-B mağazasına ulaştığını duyurdu.

Bir kripto ATM tıpkı normal bir banka ATM’si gibidir; ancak nakit para yerine, kullanıcıların Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını alıp satmasına olanak tanır. Kripto ATM’leri, bunun yanında, “müstakbel” yatırımcıların bir borsada hesap açmak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde kripto para alıp satmasına izin verir.

Bazı kripto ATM’leri, kullanıcıları için bir borsadan daha fazla “gizlilik” sağlıyor; örneğin nispeten küçük işlemler (500 Dolardan az) yaparken genellikle kişisel bilgileri depolamıyor. Ancak CoinCloud web sitesinde yaptığı duyuruda, ATM kullanıcılarından standart “müşterinizi tanıyın (KYC)” verilerini istediğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz