Twitter’ın finans direktörü Ned Segal, şirket olarak kripto paralara yatırım yapmanın şu anda mantıklı olmadığını söyledi.

Wall Street Journal’a göre Segal, “Kripto paralara yatırım yapmak için Twitter’ın bilançosunda daha değişken varlıklar tutabilecek şekilde yatırım politikasını değiştirmesi gerekecek. Şirket, elinde menkul kıymet gibi daha az volatil varlıkları tutmayı tercih ediyor.” dedi.

Twitter, bilançosunda Eylül ayı itibari ile yaklaşık 3.5 milyar dolar nakit ve nakde eş değer varlık olduğunu açıklamıştı. Geçen yılın aynı döneminde bu miktar 1.99 milyar dolardı.

Geçen seneden bu yana bazı önemli şirketler, bilançolarında Bitcoin bulundurmaya başladı. Özellikle MicroStrategy’nin başlattığı bu trendi, Square ve Tesla da izledi.

Square, Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yine CEO olarak görev yaptığı ve kurucusu olduğu bir diğer şirket. Dorsey, kişisel olarak da Bitcoin’e yatırım yapan ve Bitcoin’i büyük ölçüde destekleyen bir isim.

Bu arada Twitter, yakın zaman önce kullanıcıların profillerine Bitcoin ve Ethereum adreslerini eklemelerine izin veren bir özellik devreye almıştı. Platform, ayrıca NFT’lerle entegrasyon sağlayacak bir çalışma da yürütüyor. Bunun dışında geçtiğimiz günlerde Twitter’ı merkeziyetsiz teknolojilerle entegre etmek için araştırmalar yapıldığı, şirketin bir kripto ekibi kurduğu ifade edilmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz