Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Twitter’ın Bitcoin Bahşiş Özelliği iOS’da Kullanıma Açıldı

Twitter’ın Bitcoin Bahşiş Özelliği iOS’da Kullanıma Açıldı

0
Twitter’ın Bitcoin Bahşiş Özelliği iOS’da Kullanıma Açıldı

Twitter kısa bir süre önce Bitcoin (BTC) ile bahşiş özelliğini tanıtmış ve bazı hesaplarda kullanılabilir hâle getirmişti. Şimdi ise Twitter tüm iOS cihazlarında bu özelliği aktif hâle getirdi. Artık iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanan Twitter kullanıcıları, takip ettikleri kişilere cüzdanları üzerinden Bitcoin (BTC) bahşiş bırakabilecekler.

Mayıs ayında test aşamasında ortaya çıkan “Twitter Tips” özelliği bir çok kişi tarafından merakla takip ediliyor.

Bitcoin’in dışında Bandcamp, Cash App, Chipper, Patreon, Razorpay, Wealthsimple Cash, Venmo, GoFundMe ve PicPay üzerinden istediğiniz kişiye (Bir ödeme aracı tanımlamış olan) bahşiş gönderebiliyorsunuz.

Şu anda Tips aracılığıyla etkinleştirilen hizmetlere ek olarak, insanlar artık Bitcoin Lightning Network üzerinde oluşturulmuş ve insanların Bitcoin gönderip almasına izin veren bir ödeme uygulaması olan Strike‘ı kullanarak Bitcoin ile sorunsuz bir şekilde bahşiş verebiliyor.

Strike, dünya çapında anında ve ücretsiz ödemeler sunan ödeme şirketidir.

Profilinizde bahşişleri etkinleştirdiğinizde, artık Bitcoin adresinizi de ekleyebilirsiniz. İnsanlar adresinizi kopyalayabilir ve size doğrudan bir ödeme göndermek için seçtikleri bir Bitcoin cüzdanına yapıştırabilir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz