Popüler Shark Tank programının yapımcısı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Şubat ayı başlarında oğluyla birlikte satın aldığı 3,250 Dogecoin’e (DOGE) sahip olduğunu açıkladı. Cuban, Dallas Mavericks ürünleri ve biletlerinin satışı yoluyla ek bir Dogecoin girişi olduğunu da açıkladı. Aşağıdaki tweet aracılığıyla DOGE sahipliğini de paylaştı.

Yorumları, kripto yatırımcılarına herhangi bir piyasada arz ve talebin önemini hatırlattığı daha önceki bir tweet’e yanıt olarak geldi. Analizine göre, dijital varlıkların faydası talebi yönlendiriyor. DOGE uzun vadede hayatta kalabilir veya kalmayabilir. Bununla birlikte, Dogecoin sahipleri ve kullanıcıları, tarihte çok sayıda üründe olduğu gibi, DOGE’yi yeni zirvelere taşımayı başarabilir.

Başka bir Twitter yorumunda Mark Cuban, Dogecoin’in tanımlanmış bir enflasyona sahip olduğunu ve bunun geçerli bir ödeme mekanizması haline gelmesine izin verebileceğini açıkladı. Teorisini şu şekilde açıkladı:

Doge “deterministik enflasyona” sahip. Yani enflasyon miktarı tanımlanıyor. Yaratılan miktar ve enflasyon yüzdesi konusunda bir belirsizlik bulunmuyor. Bu durum, geçerli bir ödeme mekanizması olarak DOGE’nin büyümesine izin verebilir. Bilinmeyen ise, yeterince insanın bu şekilde kullanıp kullanmayacağıdır.

Fiyatla ilgili olarak, Dogecoin şu anda 0,53 Dolar’dan işlem görüyor ve son 48 saatteki 50 sentlik psikolojik fiyatı destek olarak sürdürmek için dikkate değer bir iş çıkardı. 0.50 Dolarlık fiyat alanı, bu geceki haftalık Dogecoin kapanışında bir kez daha izlenecek alan olarak karşımıza çıkıyor. Fiyat zayıflayan bir Bitcoin’in performansına da bağlı. BTC’nin 50.000 Dolar’lık fiyatı destek olarak geri alması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz