Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Uzman: Bitcoin Boğa Piyasasını Ateşleyecek Unsurları Sıraladı!

Uzman: Bitcoin Boğa Piyasasını Ateşleyecek Unsurları Sıraladı!

0
Uzman: Bitcoin Boğa Piyasasını Ateşleyecek Unsurları Sıraladı!

Kripto para piyasası, küresel piyasalar ve spot Bitcoin ETF’lerine olan ilginin artmasıyla birlikte yeni haftaya yeşil bir başlangıç yaptı. Bu yükselişlerin arkasında, küresel piyasalarda pozitif bir hava ve spot Bitcoin ETF’lerine gelen artan para akışı olduğu belirtiliyor.

Jeroen Blokland isimli bir analist, Suudi Arabistan Ulusal Ticaret Bankası’nın küresel senkronize bir parasal genişleme döngüsüne geçiş sürecini başlatacağını ve bu durumun kripto para piyasası da dahil olmak üzere tüm riskli varlık türlerine olumlu yansıyabileceğini açıkladı. Aynı zamanda İngiltere, ABD ve Avrupa merkez bankalarının daha ılımlı bir faiz politikasına yönelerek şahin görünümden uzaklaştığını belirtti.

Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin, altın ve konut gibi varlıkların orta ve uzun vadede olumlu bir tablo çizebileceği ifade edildi. CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde %6 yükselen Bitcoin, şu anda 69.200 dolardan işlem görüyor.

– Kripto para piyasası, güçlü küresel piyasalar ve spot Bitcoin ETF’lerine olan ilgi artışıyla yeşil bir başlangıç yaptı.
– Analistler, Suudi Arabistan Ulusal Ticaret Bankası’nın parasal genişleme sürecini başlatmasının tüm riskli varlık türlerine olumlu etki edebileceğini belirtiyor.
– İngiltere, ABD ve Avrupa merkez bankalarının daha ılımlı bir faiz politikasına geçişiyle Bitcoin, altın ve konut gibi varlıkların orta ve uzun vadede olumlu bir tablo çizebileceği vurgulanıyor.
– Son 24 saatte %6 değer kazanan Bitcoin, şu anda 69.200 dolardan işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz