Tesla, Time dergisi ve WeWork gibi isimlerin en belirgin ortak yönü, kripto para piyasasına adım atmış olmaları. Bu şirketler son üç ayda, kripto para birimine önemli bir yatırım yaptığını veya bunun müşterilerden bir ödeme aracı olarak kabul edildiğini duyurdu. Son Bitcoin boğa koşusu, daha büyük bir kurumsal açıdan benimsemeye işaret etti.

Bu şirketlerin en sonuncusu, 11 Mayıs 2021’de Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini ve aynı zamanda bilançosuna eklemek istediğini açıklayan Amerikan yazılım şirketi Palantir oldu.

Firmanın finans müdürü ve mali işler sorumlusu David Glazer’a göre, Bitcoin artık firma için bir ödeme şekli olarak eklenecek ve muhtemelen bir sonraki resmi bilançoda görünecek. Bu büyük bir haber olsa da, Glazier, şirketin bir süredir kripto para birimi kullanımını ve müşterilerden bir ödeme şekli olarak düşündüğünü doğruladığı için sürpriz olmadı.

Glazer’ın Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmesine ilişkin daha fazla duyurunun önümüzdeki birkaç hafta içinde yapılması bekleniyor.

Bunların yanında şirketin en son mali raporlarında, ilk çeyrekte 341 milyon dolar’lık analist beklentilerini aşan 332 milyon dolar’lık kazanç sağlandığı da bildirildi.

Mevcut Bitcoin boğa koşusu ve genel kripto ortamıyla birlikte, şirketin bir sonraki finansal raporunda Bitcoin’e dair neler olduğunu görmek ilginç olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz