2,2 trilyon dolarlık yatırım devinden kripto para atağı

0
8

Bitcoin (BTC) fiyatı 67.000 dolarla tüm zamanların en yüksek değerine ulaşırken, kurumsal yatırımcıların ilgisinde de artış yaşanıyor.

20 Ekim tarihinde CNBC’e konuşan Pimco CIO’su Daniel Ivascyn, dijital varlıklara ve kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda araştırma içine girdiklerini söyledi.

1971 yılında kurulan Pimco, aktif sabit getirili menkul kıymetlere odaklanan dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri. Resmi web sitesinde paylaşılan verilere göre Pimco firmasının yönetimi altında 2,2 trilyon dolar değerinde varlık bulunuyor.

CIO’nun açıklamasına Pimco’nun, kripto para birimlerine ve dijital varlıklara kademeli olarak yatırım yapmayı planladığı ifadesi yer aldı.

Ivascyn, bazı finansal riskten korunma (hedge) fonu portföylerinde halihazırda kripto para bağlantılı menkul kıymetlerin yer aldığını, bunu bir adım öteye taşımayı istediklerini belirtti.

Pimco, kripto para birimleriyle olan bağlantısını artırıp finans sektöründeki ezberleri bozma potansiyeline sahip dijital varlıklara kademeli olarak daha fazla yatırım yapmak istiyor.

Ivascyn röportajda, “Trendleri takip eden bir strateji izliyoruz. Belirli kripto para birimlerinin alım satım işlemlerini potansiyel olarak ele alıyoruz” ifadesini kullandı.

Bu yorumlar, ABD’de Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunun işleme alınmasının ardından çarşamba günü Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı esnada geldi. Çarşamba günü, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerini 67.000 doların üzerine çıkarırken, Ether (ETH) mayıs ayından bu yana ilk kez 4.100 dolara erişirken bu açıklama geldi. Cointelegraph Piyasalar verilerine göre, toplam kripto para piyasa değeri 2,63 trilyon doların üzerinde yeni bir rekora ulaştı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz