Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri ABD’den Binance’a Yeni Bir Talep: Anlaşmayı Onaylayın!

ABD’den Binance’a Yeni Bir Talep: Anlaşmayı Onaylayın!

0
ABD’den Binance’a Yeni Bir Talep: Anlaşmayı Onaylayın!

ABD’li savcılar geçtiğimiz günlerde Binance’in takibini 5 yıl boyunca yapılmasını talep ettiler. Bu talep, firmanın ABD Adalet Bakanlığı ile yaptığı anlaşma sonucunda ortaya çıktı. Binance, kara para aklama ve yaptırım ihlalleri konusunda suçlu bulunarak 4,3 milyar dolarlık bir cezayı kabul etmişti.

ABD’li savcılar, Binance’in üst düzey yöneticileri tarafından yapılan kasıtlı suçların ABD’nin finansal sistemi için bir tehdit oluşturduğunu iddia ettiler. Bu düşünce ışığında yargıçlardan, Binance’in savunma anlaşmasını kabul etmelerini talep ettiler. Ayrıca önerilen savunma anlaşmasının yasalara uygun olduğunu belirttiler.

Binance kurucusu Changpeng Zhao’nun cezai kararı Nisan 2024’e ertelendi. CZ’nin cezasının ise 18 aydan fazla olmaması bekleniyor.

– ABD Adalet Bakanlığı, soruşturmaların sonuca bağlanması için Binance ile anlaşma yapmış ve 4 milyar dolardan fazla para talebinde bulunmuştu.
– Binance, kara para aklama ve yaptırım ihlalleri nedeniyle 4,3 milyar dolar cezayı kabul etti.
– ABD’li savcıları, Binance’in 5 yıla kadar takip edilmesini talep etti ve bu talebi mahkemeye sundu.
– Savcılar, Binance’in üst düzey yöneticileri tarafından yapılan suçların ABD’nin finansal sistemine tehdit oluşturduğunu belirtti.
– Yargıçlardan, Binance’in savunma anlaşmasını kabul etmelerini ve bu anlaşmanın yasalara uygun olduğunu talep etti.
– Binance kurucusu Changpeng Zhao’nun cezai kararı Nisan 2024’e ertelendi ve cezasının 18 aydan fazla olmaması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz