Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Acil Durumlar Yasası Devrede: Bitcoin ve Altcoinleri İçeriyor!

Acil Durumlar Yasası Devrede: Bitcoin ve Altcoinleri İçeriyor!

0
Acil Durumlar Yasası Devrede: Bitcoin ve Altcoinleri İçeriyor!

Kanada’nın Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland, 14 Şubat’ta düzenlediği basın toplantısında COVID-19’un getirdiği zorunlulukları yapmayı reddeden protestoculara yönelik bu son hamlenin “terör finansmanı” kurallarının kapsamını genişlettiğini söyledi. Daha çok, protestocuların kitle fonlaması platformlarını ve kullandıkları ödeme hizmeti sağlayıcılarını hedeflediğini belirtti.  “Bu değişiklikler, kripto para birimleri gibi dijital varlıklar da dahil olmak üzere tüm işlem biçimlerini kapsıyor,” ifadelerini kullandı.

Protestocular birlikte GoFundMe ve GiveSendGo bağış toplama platformları aracılığıyla 19 milyon doların üzerinde fon topladı. Ancak, bu fonların protestoculara ulaşması engellendi ve bu durum bazılarının Bitcoin (BTC) ile bağış toplamaya başlamasına yol açtı.  HonkHonk Hodl grubu, Tallycoin BTC bağış toplama platformu aracılığıyla yaklaşık 1 milyon dolar değerinde 22 BTC topladı. HonkHonk Hodl bağış toplama hedefini aştığı için Tallycoin sayfalarını 15 Şubat’ta kapattı. Bu fonların protestoculara dağıtılması bekleniyor.

Quebec Başbakanı Francois Legault, Trudeau’nun Acil Durum Yasası’nı başlatmasının “yangına körükle gitmek” olabileceğini söyledi.  Ancak Trudeau, olağanüstü hal yetkilerinin “geçici olarak ve son derece spesifik bir şekilde uygulanacağı” konusunda ısrar etti. Kanada Sivil Özgürlükler Derneği bugün, Trudeau’nun Acil Durumlar Yasası’nı başlatarak yetkisini aştığını iddia etti.

Şimdilik, hangi belirli ödemelerin bloke edileceği hala belli değil. Freeland basın toplantısında yalnızca tüm kitle fonlaması platformlarının “büyük ve şüpheli işlemleri” Kanada Mali İşlemler ve Rapor Analiz Merkezi olan Fintrac’a bildirmesi gerektiğini kaydetti. Pylon Holding Company’nin kurucusu Preston Pysh gibi kripto destekçileri, bu konu hakkında yorum yaptı. Pysh, Freeland’e yanıt olarak “Bitcoin için ne kadar büyük bir reklam” tweetini attı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz