Ana Sayfa Kripto Para Ve Blockchain Haberleri Airdrop Beklenen Ethereum Projesinde İlk 1,3 Milyon Dolarlık Rug-Pull Krizi!

Airdrop Beklenen Ethereum Projesinde İlk 1,3 Milyon Dolarlık Rug-Pull Krizi!

0
Airdrop Beklenen Ethereum Projesinde İlk 1,3 Milyon Dolarlık Rug-Pull Krizi!

NFT platformu Blur’un kurucusu tarafından başlatılan Blast ekosistemi, büyük bir dolandırıcılık vakası ile karşı karşıya kaldı.

RiskOnBlast adlı Ethereum tabanlı bahis ve merkeziyetsiz borsa platformu, 1 milyon doları aşkın bir vurgun gerçekleştirdi.

Geçen hafta yatırımcılardan bir erken erişim fonlama turu kapsamında yaklaşık 1,3 milyon dolar değerinde 420 Ethereum toplandı. Ancak 25 Şubat Pazar günü, projenin tüm sosyal medya hesapları aniden kapatıldı ve ekip kayıplara karıştı.

Toplanan 500 bin dolarlık kripto para ChangeNow’a, 360 bin dolarlık kripto para MEXC’e ve 187 bin dolarlık kripto para ise Bybit’e aktarıldı.

On-chain araştırmacısı somaxbt’e göre, 750’den fazla yatırımcı bu dolandırıcılık vakasından mağdur oldu. Verilere göre, tek bir yatırımcı 12.500 dolardan fazla para kaybetti.

Blast, staking işlemlerini başlattıktan kısa bir süre sonra 1 milyar dolardan fazla mevduat aldı. Airdrop beklentisi, yatırımcı açgözlülüğünü artırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz