Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Alman Bankaları Bitcoin ve Ethereum Ticareti Yapmaya Hazırlanıyor

Alman Bankaları Bitcoin ve Ethereum Ticareti Yapmaya Hazırlanıyor

0
Alman Bankaları Bitcoin ve Ethereum Ticareti Yapmaya Hazırlanıyor

Rapora göre, BT hizmet sağlayıcısı S-Payment’teki özel bir ekip, gelecek yılın başında projeyi tasarruf bankalarının komiteleriyle birlikte oylamaya sunacak. Oylamada pozitif karar çıkarsa, Alman tasarruf bankalarının kripto para alım satım hizmetlerini başlatabilecekleri bildiriliyor..

Şu anda Almanya’da, Alman Tasarruf Bankaları Birliği (Deutscher Sparkassen- und Giroverband) çatısı altında kurulmuş ve nispeten merkezi olmayan bir şekilde çalışan yaklaşık 370 tasarruf bankası bulunuyor. Her “Sparkasse” bağımsız ve yerel olarak yönetiliyor ve yalnızca kendi bölgesindeki müşterilere odaklanıyor. Yönetimleri altındaki yaklaşık 1.4 trilyon Euro’luk toplam varlıkları ile tasarruf bankaları, Alman finans kurumları arasında pazar lideri olarak kabul ediliyor..

Girişim ile ilgili detaylar, Almanya’nın yeni hükümetinin, kripto para ve blok zinciri teknolojisini ülkenin önümüzdeki 4 yıllık kalkınmasının ana odakları arasında değerlendiren “koalisyon anlaşmasını” imzalamasının hemen ardından ortaya çıktı. Capital raporuna göre plan, Sparkasse müşterilerinin ek doğrulama prosedürlerine gerek kalmadan doğrudan “çek” hesapları aracılığıyla kripto para alıp satmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca bölgesel yönetim ilkesi gereğince her tasarruf bankası, yeni bir özelliğin uygulanıp uygulanmamasına bağımsız olarak karar verecek..

Capital’e göre Alman yatırımcılar giderek daha alternatif araçlar ararken, birçok banka şimdiden projeye yoğun ilgi gösteriyor. 2022 başlangıcı ile birlikte projeye dair detayların kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz