Yeni ETP, “ETHW” kısaltması ile yatırım yapılacak ve Ethereum’un (ETH) spot fiyatını izleyecektir. WisdomTree’ye göre fiziksel olarak desteklenen ETP’nin de harcama oranı % 0,95. Bu, ETC Group ve 21Shares’ın Almanya’da Ethereum destekli ETP’yi listelemesinden ancak bir ay sonra geliyor.

WisdomTree, ilk olarak geçen ay Frankfurt’ta Bitcoin (BTC) ETP’yi listeledi ve bunu Ethereum ETP’nin listelenmesiyle takip ediyor.

Yakın zamanda listelenen Bitcoin ETP gibi, Ethereum ETP de özel anahtarlarına sahip olmayı veya doğrudan kripto tutmayı düşünmeyen yatırımcılara Ethereum maruziyeti sunacak.

Bazı yatırımcılar kripto varlıklarına daha fazla açıkta tutmayı severler, ancak bu tür varlıkları tutma riski onları bu isteklerinden geri çekiyor. Ancak ETH ETP’nin piyasaya sürülmesi, bu tür yatırımcıların dikkatini çekmeyi amaçlıyor.

WisdonTree, ABD’de bir Bitcoin ETP’si listelemek için başvuruda bulundu, ancak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvuruyu hala gözden geçiriyor. Şirkete bir lisans verilip verilmeyeceği bilinmiyor, ancak İsviçre ve Almanya’daki lansmanı kullanıcılar için çok heyecan verici olacak.

WisdomTree’nin merkezi New York’tadır ve borsada satılan ürünlere sponsorluk yapmaktadır. Şirketin yönetim altındaki varlıkları (AUM) yaklaşık 73 milyar dolardır.

Şirket, niyetinin insanlara ETH fiyatına maruz kalmaları için uygun maliyetli, basit ve güvenli bir yol sunmak olduğunu söyledi.

WisdomTree Europe Ltd Sermaye Piyasaları ve Dijital Varlıklar Başkanı Jason Guthrie, ETH ETP lansmanı hakkında yorum yaptı.

WisdomTree’nin şu anda Avrupa’da fiziksel olarak desteklenen en düşük Bitcoin ve Ether ETP’lerini sağladığını savundu.

Guthrie, şirketin “kurumsal yatırımcılar için yenilikçi dijital varlık çözümleri sunma” taahhüdünü gösteren “önemli bir kilometre taşını” geçtiğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz