Altcoinler Yükseliyor; Bitcoin Dominansı Son 7 Ayın En Düşük Seviyesinde

0
66

Bitcoin fiyatı, üç hafta önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi 61.684 Doları henüz yakalayamasa da şu anda 59.900 Dolar değerinde işlem görüyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti son 7 ayın en düşük seviyesinde. Yeni yılın başında Bitcoin, pazarın %72’sine hakimdi. Ancak kripto paranın gücü serbest düşüşte ve piyasa hakimiyeti de o zamandan beri %58.47’ye kadar geriledi. Pazar hakimiyeti, belirli bir kripto paranın piyasa kapitalizasyonunun, diğer kripto paraların toplam piyasa değerine karşı nasıl işlem gördüğü üzerinden değerlendirir.Bütün bunlar, Bitcoin’in artık sahnenin yıldızı olmadığı anlamına gelebilir.

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’u ele alalım. Ethereum nihayet dün 2.000 Doları geçmeyi ve hatta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Bu yazı itibariyle kripto para biraz geri çekildi ve şu anda 2.113 Dolarlık bir fiyatla işlem görüyor.

Ancak piyasa değerine göre ilk 20 kripto para arasında en muazzam fiyat kazançları Polkadot, XRP, Uniswap, Chainlink ve BitTorrent tarafından elde edildi.

Polkadot bugün %20’den fazla yükseldi ve an itibariyle 46 Dolardan işlem görüyor.

Bu, en iyi 10 kripto para arasında bu gece yaşanan en büyük kazanç olarak kaydedildi. Artış, Kraken CEO’su Jesse Powell’ın Polkadot’un daha ucuz işlem ücretleri sayesinde Ethereum’u geçebileceğine inandığını söylemesinden üç gün sonra gerçekleşti. Ethereum’un ortalama işlem ücretinin artan talep nedeniyle tek bir günde 13 Dolardan 22 Dolara çıktığı düşünüldüğünde Powell’ın haklı olduğu düşünülebilir.

Diğer kripto paralardan Chainlink %6 artarak 32.44 Dolara ulaşırken, Uniswap %8 artışla 31.42 Dolara yükselmeyi başardı. XRP ise neredeyse %7 oranında değer kazanarak 0.063 Dolar fiyat seviyesine ulaştı.

Son olarak, BitTorrent tokeni (BTT) bugün 0.00778 Dolarlık yeni bir ATH değerine ulaştı. Bir günde %30 büyüyen altcoin, geçen hafta sonundan bu yana %91 değer kazandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz