ARK Invest ve 21Shares’dan Bitcoin ETF’si için Yeni Hamle

0
16

Kripto para piyasası büyümeye devam ettikçe borsada işlem gören fonlara (ETF) yapılan başvurularda artış göstermeye başladı. Bu kez yatırım şirketi ARK Invest ve 21Shares, birlikte oluşturdukları Bitcoin ETF’sine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay alabilmek için yeni bir girişimde bulundu.

ARK Invest ve 21Shares, ortak Bitcoin borsasında işlem gören fonlarını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aracılığıyla almak için başka bir girişimde bulunuyor. Ark Invest ve 21Shares, spot Bitcoin ETF’si için tekrar başvuruda bulundu.

Cboe BZX Exchange, ARK 21Shares Bitcoin ETF’yi listelemek için bir kural değişikliği önerisi sundu. Cboe, söz konusu bu kural değişikliğini bu yılın 13 Mayıs’ında sunmuştu.

Cboe, başvurusunda “önemli büyüklükte düzenlenmiş bir piyasayı temsil ettiğine” inandığını ve 25 Mayıs başvurusuna göre teklifin onaylanması gerektiğini söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Nisan ayında ARK 21Shares Bitcoin ETF başvurusunu yatırımcı koruması eksikliğini öne sürerek reddetmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz