Bitcoin düşerken altın yükseliyor

0
12

Küresel piyasalarda ekonomik kriz hafta sonu tepe yaptı. Savaşın günde güne ateşlenmesi piyasayı sallamaya devam ediyor. Petrolün yeni zirveleri görmesi konuşulurken, kripto varlıklar yeniden dipleri gördü. Altın ve diğer değerli metaller haricinde çoğu piyasa tepetaklak oldu.

Bitcoin zemini tutamadı ve 45.000 dolarda gördüğü son yüksek seviyelerden %20’den fazla düştü. Kripto para birimi 725 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 38.100 dolardan alıcı buluyor. Aşağı yönlü düzeltmenin devam etmesi halinde 35.000 doların muhtemel bir hedef olduğu ifade ediliyor.

Dijital altın olarak lanse edilen Bitcoin’de düşüş sürerken altın yükseliyor. Savaşın yeni haftada da etkisini sürdürmesiyle altın fiyatı ons başına 2.000 doları geçerek 19 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, 2022’de Bitcoin için bir boğa senaryosu öngördüğünü açıkladı. Ancak son tweetlerinden birinde McGlone, Bitcoin’in 30.000 doları tekrar ziyaret etme şansının da çok yüksek olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz