Bitcoin ve kripto piyasası, birkaç hafta önce yaşanan düşüşün artından tekrar yükselişe geçti. Kripto yatırımcıları bu hafta Bitcoin talebiyle çoğalan tezgah üstü masaları (OTC) tartışıyor.

21st Paradigm’in kurucu ortağı şu açıklamayı yaptı:

Yüksek gelirli, değerli bireyler ve kurumlar Bitcoin istiyor.

Bitcoin (BTC) ve sayısız başka dijital para elde etmek için merkezi olmayan değişim (Dex) platformları veya merkezi değişim (Cex) işlemlerini çoğu yatırımcı kullanıyor. Bununla birlikte, yüksek geliri olan bireyler ve kurumlar, tezgah üstü (OTC) işlem masaları aracılığıyla işlem yapmayı tercih ettikleri için genellikle Dex veya Cex uygulamalarını kullanmıyor. OTC ticareti, doğrudan OTC masası temsilcisinin yardımıyla iki taraf arasında ticarete deniliyor. Bu işlemler cex veya dex platformlarında gerçekleşen işlemlerin aksine emir defterlerine kaydedilmiyor. Bununla birlikte, kripto OTC masalarından yapılan transferler ise kaydedilebiliyor.

Twitter’da konuyu tartışan diğer yatırımcılar OTC talep değerlendirmesini kabul etti ve sosyal medya da konu oldukça fazla tartışıldı. Konuyla ilgili bir kullanıcı BTC’nizi veya akıllı paralarınızı kimseye vermeyin diye yorum yaptı.

Farklı metrikleri gözlemleyen Bitcoin yatırımcıları başka “balina” ve benzeri büyük satın almaları da fark etti. Bitcoin artış yaşarken, yatırımcılar Çin’in Bitcoin satın alabileceğinden şüpheleniyor. Trustnode’un araştırmasına göre, Çin’de sabah erken saatlerde göze çarpan işlemler gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde 41.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde konsolide oldu. Bununla birlikte, BTC geçen hafta boyunca ABD doları karşısında %17 artış yaşadı. Bitcoin, birim başına 42 bin 615 dolardan 42 bin doların üzerine çıkmayı başardı, ancak uzun süre 42 bin dolarlık bölgenin üzerinde tutunamadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz