Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Getirilerin Yükselişiyle 28 Bin Doların Altına Düştü; Ether Vadeli İşlemler ETF’leri Ilık Yatırımcı İlgisi Nedeniyle Fiyaskoyla Karşılaştı

Bitcoin Getirilerin Yükselişiyle 28 Bin Doların Altına Düştü; Ether Vadeli İşlemler ETF’leri Ilık Yatırımcı İlgisi Nedeniyle Fiyaskoyla Karşılaştı

0
Bitcoin Getirilerin Yükselişiyle 28 Bin Doların Altına Düştü; Ether Vadeli İşlemler ETF’leri Ilık Yatırımcı İlgisi Nedeniyle Fiyaskoyla Karşılaştı

Bitcoin (BTC) haftanın ilk ABD işlem gününü yeşil renkte kapattı ancak ABD 10 yıllık getirisinin 16 yılı aşkın sürenin en yüksek seviyesine çıkmasıyla bazı kazanımlardan vazgeçti. Son 24 saatte dünyanın en büyük dijital varlığı kırmızıya daldı ve %1,57 oranında değer kaybetti. Bu arada, çokça abartılan Ethereum vadeli işlem borsası fonları (ETF’ler), ilk ticaret gününde düşük hacim bildirilmesi nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekemedi.

CoinDesk Endeks verilerine göre Bitcoin, ABD işlem gününü yaklaşık %3 artışla 28.000 doların biraz altında bitirecek . Bu arada Ethereum, seans için mütevazı bir düşüşle yaklaşık 1670 dolardan el değiştiriyor . CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) son 24 saatte %1,6 arttı.

QCP Capital yakın tarihli bir notunda, kripto piyasasının, özellikle de Bitcoin’in son zamanlarda SEC’in eter vadeli ETF onayları ve diğer hükümet kararları gibi faktörlerden etkilenen büyük bir ralli gördüğünü yazdı ve Bitcoin’in son iki haftada %15 arttığını vurguladı. Ancak QCP’nin rallinin sürdürülebilirliği konusunda endişeleri var; talepteki değişimler ve potansiyel piyasa gerilemelerine işaret eden geçmiş veriler.

Hatta daha da ileri giderek, yalnızca vadeli işlemlere yönelik bir ETF’nin, talebi spot piyasadan sentetik bir piyasaya yönlendirme potansiyeli taşıdığı için muhtemelen spot fiyata zararlı olduğunu söyleyebiliriz” diye yazdılar. QCP, direncin 29.000-30.000 dolar civarında kalmasını beklediğini ve aşağı yönlü korumaları satın almak için bu yükselişten yararlandığını söyledi.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Ethereum vadeli işlem ETF’lerinde hacimler işlem günü boyunca düşük kaldı .

Dexterity Capital Yönetici Ortağı Michael Safai, “Bu ETF’ler ortaya çıksa ve fiyat değişikliklerini büyük ölçüde etkilemeseler bile sorun değil. Varlıkların yapması gereken şey bu. Odanın her yerinde bulunmamaları gerekiyor” dedi. yakın zamanda CoinDesk TV’de göründü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz