Bitcoin Madenciliği Şirketi Argo Blockchain, Yüklü Miktarda Borç Alarak Tesislerini Genişletecek!

0
12

Piyasa değeri 385 milyon dolar civarında olan Argo Blockchain, Mart ayında da NYDIG şirketinden 26.6 milyon dolar borç aldığını bildirmişti. Böylelikle şirketin toplam borç miktarı 97.2 milyon dolara yükseldi.

Argo Blockchain Dickens bölgesindeki Helios tesisinin 200 megawatt elektrik gücünde çalışmasını bekliyor ancak tesisin kapasitesinin 800 megawatt’a kadar çıkarılabileceği öğrenildi. Bu kapasitesi ile bu tesis dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği tesislerinden biri haline gelebilir. Bilindiği üzere Argo Blockchain, Intel’in yeni madencilik çiplerinden satın alan birkaç şirketten biri olma özelliğini taşıyor.

Bugün günü duyurusu yapılan kredi, Nisan ayı sonundan Temmuz ayına kadar her biri %12 faiz oranıyla ve yaklaşık iki yıl vadeli sekiz dilim halinde ödenecek.

Mart ayında açıklanan kredi ise yıllık %8,25 faiz oranı ve dört yıl vadeli olarak duyurulmuştu.

2021’in 4. çeyreğinde Argo Blockchain, yıllık kazanç raporuna göre Nasdaq Global Select Market’te işlem gören kıdemli senetler ihraç ederek 40 milyon dolarlık teminatsız borç daha almıştı.

Bilindiği üzere BTC madenciliği şirketleri son zamanlarda operasyonlarını genişletmenin yollarını arıyor. Kısa bir süre önce Riot Blockchain’de ürettiği BTC’lerin bir kısmını satarak yeni tesislerine yatırım yapacağını duyurmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz