Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Yatırımcıları Yeni Bir Zirve İçin Hazırlanıyor ve Pozisyonlarını Belirliyor!

Bitcoin Yatırımcıları Yeni Bir Zirve İçin Hazırlanıyor ve Pozisyonlarını Belirliyor!

0
Bitcoin Yatırımcıları Yeni Bir Zirve İçin Hazırlanıyor ve Pozisyonlarını Belirliyor!

Bitcoin (BTC) opsiyon yatırımcıları, 50 bin doların aşılmasıyla birlikte hedeflerini 60 bin ve 75 bin dolar bandına çevirdi.

Deribit adlı dünyanın en büyük kripto para opsiyon borsasındaki Bitcoin verileri, 50 bin doların üzerine odaklandı. 13 Şubat tarihinde ABD enflasyon verileri açıklandığında Bitcoin fiyatı 50 bin doların altına düşse de, opsiyon piyasalarında bir güven kaybı yaşanmadı.

Deribit verilerine göre, 23 Şubat’taki vade sonuna kadar 60.000 dolar, 65.000 dolar ve 75.000 dolar kullanım fiyatlı Bitcoin alım opsiyonlarında dikkate değer bir yoğunluk yaşandı.

Bitfinex Türev Ürünler Başkanı Jag Kooner konu hakkında yaptığı açıklamada, yatırımcıların özellikle şubat sonu için 60 bin dolar ve haziran sonu için 75 bin dolar seviyelerine odaklandığını belirterek bu durumu bariz bir yükseliş beklentisi olarak yorumladı:

İkinci en yüksek açık işlem oranına sahip kullanım fiyatı 60.000 dolar ve işlem hacmi açısından mevcut günün en yüksek ikinci opsiyon sözleşmesi, 24 Haziran’da sona erecek 75.000 dolar kullanım fiyatlı Bitcoin alım opsiyonlarıdır. Bu durum, yatırımcıların özellikle 48 bin doların aşılmasıyla artan yükseliş beklentisini gösteriyor.

CoinGecko verilerine göre, son 24 saat içinde %0,8 oranında değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 48.643 dolardan işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz