Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Yükselişinde Boğa Sinyali: Ölçümler Yüzde 50 Arttı!

Bitcoin Yükselişinde Boğa Sinyali: Ölçümler Yüzde 50 Arttı!

0
Bitcoin Yükselişinde Boğa Sinyali: Ölçümler Yüzde 50 Arttı!

Yatırımcı ilgisi ve Bitcoin (BTC) blok boyutundaki artış son zamanlarda dikkat çekici bir gelişme yaşandığını gösteriyor. CryptoQuant analisti Yonsei’nin sunumuyla elde edilen verilere göre, Bitcoin bloklarındaki işlem miktarı ile blok boyutu arasında paralel bir artış görülmekte.

Son dönemde Bitcoin fiyatındaki yükselişin etkisiyle birlikte blok boyutunda neredeyse %50’lik bir büyüme yaşandı. Bu artışta Inscription ekosistemi ve ORDI gibi projelerin yanı sıra artan kullanıcı sayısının rolü büyük.

ORDI’nın gördüğü büyük ilgi ve projenin 1 milyar dolar piyasa değerini aşmasının ardından Bitcoin ağı önemli ölçüde zorlandı. Ancak aynı dönemde spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayıyla birlikte yatırımcıların alım-satım ve diğer işlemlerde artması, blok boyutunun büyümesine öncülük etti.

Bu artan yatırımcı ilgisi ve işlem sayısı bir boğa sinyali olarak yorumlanırken, yaşanan yükselişlerin bu sinyali teyit ettiği görüldü.

Blok boyutundaki artış doğrudan Bitcoin madencilerini etkilemese de, ağ üzerinde daha fazla işlem iletimi için daha fazla zaman harcamalarına neden oluyor. Bu durum dolaylı olarak madencilik rekabetini artırırken, blok üzerindeki işlem miktarının artması da madencilerin daha fazla kazanç sağlamasına yol açıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz