Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) bugünkü hareketi aslında günlerdir beklenmekteydi.

BTC’nin piyasa hakimiyetinin 54 seviyesinin altına kadar gerilemesi, altcoinlerin rekor kırmasını sağladı. Buna rağmen birçok yatırımcı söz konusu rekor durumunun uzun süre  devam etmeyeceğini ve BTC’nin aradaki farkı kapatacağını tahmin ediyordu. Şu an ise Bitcoin’in yükselişi yeniden başladı ve uzmanlar bunun 70.000 dolar üzerine çıkana kadar durmayabileceğine vurgu yapmakta.

Bitcoin’in bu yükselişi ise bireysel BTC yatırımcılarının yanı sıra en çok MicroStrategy’e yaramış olabilir. Ağustos 2020’den beri Bitcoin yatırımı yapan ve diğer kurumları da yapmaya teşvik eden MicroStrategy’nin hisselerinin değeri de ciddi bir artış yakaladı. MicroStrategy hisseleri geçtiğimiz aylarda ciddi değer kaybı yaşasa da BTC’nin yükselişi ile paralel bir yükseliş yaşamaya başladı.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 91.579 BTC bulunduran şirketin BTC bakiyesinin ise 5,8 milyar dolardan fazla olduğu görülüyor. SEC’e yapılan güncel bir başvuruda ise şirketin yönetim kurulu üyelerinin bonus ödemelerini BTC ile alacağı açıklandı.

Bu açıklama aslında şirketin ve kurulun Bitcoin’e olan inancını ortaya koyuyor. Bugün yükseliş elde eden diğer listelenmiş şirketler arasında ise Bitcoin yatırımı ile bilinen Riot Blockchain ve Marathon Digital’in yer alması şaşırtıcı bir tesadüften fazlası gibi gözüküyor.

BTC fiyatı basın saati itibarıyla ise 63.000 doların üzerinde tutunmanın keyfini çıkartıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz