Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin’in Fiyatı Ani Bir Yükseliş Gösterebilir: İşte Nedenleri!

Bitcoin’in Fiyatı Ani Bir Yükseliş Gösterebilir: İşte Nedenleri!

0
Bitcoin’in Fiyatı Ani Bir Yükseliş Gösterebilir: İşte Nedenleri!

Analistler, Bitcoin’deki yükselişin hızlanabileceğini belirtirken, short pozisyon açan yatırımcıları uyarıyor. Bitcoin fiyatı 70 bin doların üzerinde tutunarak kripto para piyasasında yeni bir yükseliş dalgası oluşturdu. Kripto para analistlerine göre, bu yükselişlerin artık hızlanabileceği ve short pozisyon alan yatırımcıların risk altında olabileceği belirtiliyor.
The Kobeissi Letter tarafından yapılan açıklamada, kurumsal fonların long pozisyonları ile hedge fonların short pozisyonları arasındaki makasın açıldığı ve volatilitenin artabileceği vurgulanıyor. Verilere göre, hedge fonların yaklaşık 15.000 net short kontrata sahip olduğu, kurumların ise yaklaşık 20.000 net long pozisyona sahip olduğu belirtiliyor. Bu makas açıklığı tarihi bir seviyeye ulaşmış durumda.
Bitcoin’deki düşüşlerin giderek daha kısa süreli olduğu ve yükselişlerin hızlı ve büyük adımlarla gerçekleşebileceği işaret ediliyor. Swyftx’in Baş Analisti Pav Hundal, Bitcoin’in short squeeze yapmaya hazır olduğunu ve 80 bin dolarlık ani bir yükselişin ardından kısa sürede 100 bin dolar seviyesini görebileceğini söylüyor. Hundal, “Eğer short squeeze görürsek, Bitcoin dikey olarak 80.000 dolara kadar çıkabilir ve oradan da bu yılın bir noktasında 100.000 doları ciddi ciddi düşünmeye başlarız” şeklinde açıklama yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz