BtcTurk’ten bağımsız Bitcoin geliştiricilerine 210 bin dolarlık destek

 

BtcTurk, Bitcoin ağını araştırma ve geliştirme ile güçlendiren yazılım geliştiricilere finansman, eğitim ve mentörlük sağlayan kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Brink’e 210 bin dolar değerinde Bitcoin bağışı ile destek verdi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, şunları söyledi:

“BtcTurk markasının getirdiği vizyon ile Türkiye’de sadece Bitcoin’in doğru anlaşılması ve kolay erişilebilir olmasını sağlama amacının yanında, aynı zamanda Bitcoin blok zinciri ağına ve protokolüne de son 8 yılda olduğu gibi yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bitcoin’in gelişimi ve küresel anlamda doğru anlaşılması için verdiğimiz desteklerin Bitcoin blok zincirini daha da ileriye taşıyacağını düşünüyorum. Bu yatırımlarımız çerçevesinde BtcTurk olarak Brink organizasyonu ile yeni bir iş birliğine adım attık. Brink organizasyonu, kâr amacı gütmeyen ve tek amacı, Bitcoin ağını geliştirmek ve yazılımcılara destek olmak olan bir kuruluş. Üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle Brink organizasyonunu 21 milyon Bitcoin sayısına da atıfta bulunarak 210 bin dolarla desteklemeye karar verdik. Bu desteğimizle beraber BtcTurk küresel anlamda Bitcoin ağını daha ileriye götürmek için yazılımcılara destekler verilen bu tür platformlar arasında en önde gelen destekçilerden biri olmuş durumda.”

BtcTurk’ün teknoloji direktörü Ozan Yurtseven ise “Ben de bir yazılımcı olarak Bitcoin’i yayma konusunda BtcTurk gibi bir fırsatım olmasaydı böyle bir şey yapmak isterdim. Türkiye’den de yazılımcı arkadaşlara seslenmiş olalım. Bitcoin’e dair somut bir projeniz, yapmak istediğiniz bir şey varsa BtcTurk’ü her zaman arkanızda göreceksiniz.” şeklinde konuştu.

Brink’in kurucu ortağı John Newbery, BtcTurk’e bu sözlerle teşekkür etti:

“Bitcoin açık kaynak geliştiricilerini destekledikleri için BtcTurk’e ve tüm sponsorlarımıza minnettarız.”

BtcTurk, bu destekle Brink’in sponsorları arasında zirvede yer aldı. Organizasyona daha önce Square Crypto, Kraken, Gemini ve Nexo 100 ilâ 150 bin dolar arasında değişen miktarlarla bağışta bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz