Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Coinbase, Bitcoin’e Milyonlarca Dolarlık Bağış Yaptı!

Coinbase, Bitcoin’e Milyonlarca Dolarlık Bağış Yaptı!

0
Coinbase, Bitcoin’e Milyonlarca Dolarlık Bağış Yaptı!

Coinbase, Bitcoin (BTC) geliştirmelerine odaklanan bir şirkete 3,6 milyon dolar yatırım yaptı. Bu yatırım, Bitcoin üzerine araştırma ve geliştirme yapan Brink isimli bir şirkete yapılmıştır. Brink, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olup, 2020 yılında kurulmuştur ve Bitcoin ağındaki geliştirme çalışmaları için ekipler kurarak ekosistemi daha verimli bir hale getirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca Brink, yeni yazılım mühendislerini Bitcoin geliştirmeye dahil etmek için bir burs programı ve mevcut Bitcoin geliştiricileri için bir hibe programı sunmaktadır.

Coinbase, bu yatırımı Bitcoin’in geliştirme çalışmalarını direkt olarak desteklemek için yapmıştır. Brink kurucu ortağı Mike Schmidt ise Coinbase’den aldıkları yatırımı, Bitcoin geliştirme çalışmalarında kullanacaklarını ve bu fonlarla Bitcoin geliştirici ekosistemini finansman, eğitim ve mentorluk yoluyla desteklemeyi sürdüreceklerini vurgulamıştır.

Bu gelişmeler Bitcoin ekosistemine önemli katkılar sağlayarak Bitcoin’in daha da güçlenmesini ve yaygınlaşmasını sağlayacaktır. Coinbase’nin Brink’e yaptığı yatırım, Bitcoin’in geleceği adına umut verici bir adım olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz