Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Coinbase ile SEC Arasındaki Hukuk Davasında Alınan Yeni Karar Bitcoin Pişmanlığına Yol Açtı!

Coinbase ile SEC Arasındaki Hukuk Davasında Alınan Yeni Karar Bitcoin Pişmanlığına Yol Açtı!

0
Coinbase ile SEC Arasındaki Hukuk Davasında Alınan Yeni Karar Bitcoin Pişmanlığına Yol Açtı!

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ile SEC arasındaki davada yeni bir kararın çıkması, Bitcoin fiyatında dalgalanmaya neden oluyor.

Davanın Gelişimi:

  • Coinbase ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında devam eden davada hakim, Coinbase’in borsa, aracı ve alım-satım şirketi olarak faaliyet gösterdiğini belirterek staking programını menkul kıymet satışı olarak nitelendirdi.
  • Coinbase, SEC davasının düşürülmesi için yaptığı başvurunun reddedilmesiyle mahkeme kararı doğrultusunda davası devam ediyor. Mahkeme ayrıca SEC’nin Coinbase’in cüzdan iddialarına karşı borsayı destekledi.
  • Geçtiğimiz yıl SEC’in kayıt dışı faaliyetler nedeniyle Coinbase aleyhine başlattığı dava, SOL, ADA, MATIC, FIL, SAND, AXS, CHZ, FLOW, ICP, NEAR, VGX, DASH ve NEXO’nun menkul kıymet olduğunu iddia etmişti.
  • Dava henüz sonuçlanmamış olsa da bazı kararlar alınmıştır.

Bitcoin Fiyatındaki Değişim:

CoinGecko verilerine göre, dava kararından önce son 10 günün en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, 71.800 dolara kadar çıkmıştı. Ancak dava kararının ardından %4’ten fazla bir düşüş yaşayarak 69.050 dolara kadar geriledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz