DİKKAT: SEC’den Bitcoin Borsası Binance’e Bir Darbe Daha!

0
5

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir süredir kripto para sektörünü kıskaç altına almış gibi gözüküyor. Birçok kripto şirketine ve borsaya cezalar veren SEC, yatırımcıların Bitcoin ve altcoin‘lerden uzaklaşmasını amaçlamakta.

Bugün itibariyle ise SEC yeni bir adım daha attı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in ABD kolu Binance.US’un iflas etmiş kripto kredi kuruluşu Voyager’ın varlıklarını satın almak için yaptığı 1,02 milyar dolarlık anlaşmaya itiraz eden SEC, yine dikkatleri üzerine çekti.

Anlaşmaya ayrıca New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS) ve Başsavcı Letitia James’in de karşı çıktığı görüldü. Voyager’ın eyaletteki müşterilere yasa dışı bir şekilde hizmet verdiği iddialarını öne süren düzenleyici kurumlar, kritik adımlar atıyor.

Bugün itibariyle New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanının (NYDFS) Voyager dosyasında şu sözlere yer verdiği ortaya çıktı:

“DÜZENLEYİCİ DEPARTMAN, NEW YORK’TA LİSANSI OLMAMASINA RAĞMEN FAALİYETTE BULUNMUŞ OLABİLECEĞİNİ VE FAALİYET GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR OLABİLECEĞİNİ GÖSTEREN İDDİALARIN VE DİĞER BİLGİLERİN FARKINDADIR.”

SEC, Voyager’ın eski müşterilerine geri ödeme yapma planı göz önüne alındığında Binance.US-Voyager anlaşmasının yasaları ihlal edebileceğini söylüyor.

Uzun bir süredir Binance’in attığı adımları kısıtlamaya çalışan SEC, ilerleyen süreçte sert kararlar almaya devam edecek mi? merak konusu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz