DOGE şu anda 45 ABD eyaletinde 1.800 ATM’de destekleniyor.

0
19

Ünlü meme kripto Dogecoin’e (DOGE) artık Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 1.800 ATM üzerinden erişilebiliyor.

Önde gelen Bitcoin ATM sağlayıcısı Coinflip, Dogecoin’e desteği 1 Mart’ta duyurdu, şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Daniel Polotsky, bu hareketi DOGE’nin son “popülerliğine ve son kitlesel benimsemesine” atfetti.

4 Şubat’ta, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın Ay’a giden ve yorumlara “Doge” ekleyen bir roket paylaşmasının ardından kripto para biriminin fiyatı dakikalar içinde% 25 yükseldi.

İki gün sonra, dünyanın en zengin ikinci adamı Doge şilinini sürdürdü ve Dogecoin’in dünyanın gelecekteki para birimi olup olmayacağını soran bir anket yayınladı – 2,4 milyon katılımcının% 71,3’ü evet dedi.

NBA Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, 8 Şubat’ta Forbes’a meme coin’in gördüğü ilginin sektör için “kötü bir görünüm olmadığını” söyleyerek sohbete katıldı.

 

Cuban, “[DOGE] arz ve talep ekonomisini öğretirken ve insanları kripto iddialarıyla tanıştırırken size piyango biletinden daha iyi bir kazanma şansı veriyor,” dedi. “Aynı zamanda eğlendiren en düşük maliyetli ekonomi öğretim aracı olarak gerçekten seviyorum.”

 

Şubat ayının ilk iki haftasında kripto para biriminin fiyatı neredeyse % 200 artarak 0.03 dolardan 0.09 dolara yükseldi. O zamandan beri yavaş yavaş $0.05’a yakın konsolide oldu.

 

Bazı kullanıcılar, GameStop destanı sona elendikten sonra Reddit grubundan / WallStreetBets’ten meydana gelen% 85’lik bir fiyat pompası ile Dogecoin’in fiyat dalgalanmasının tamamen organik olmadığını tahmin ediyor. Birkaç gün sonra 1 Şubat’ta, Kiss solisti Gene Simmons Twitter kullanıcılarına kriptoyu diğerlerinin yanı sıra satın alacağını söyledi ve bu da 24 saatlik bir süre içinde% 40’lık ek bir fiyat artışına neden oldu.

 

Coinflip, son 12 ay içinde talepte astronomik bir büyüme gördü ve şirket Atm sayısını Ocak 2020’den bu yana 441’den kabaca 1.800’e yükselttiği için yıllık bazda üçe katlamaktan daha fazla gelir elde etti. Coinflip ATM’leri Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaletinin 45’ine kurulur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz