Beatport, Bitcoin’i (BTC) kabul etmeye başlayan ilk büyük dijital müzik perakendecisi oldu.

Music Week tarafından yayınlanan 20 Nisan raporuna göre, dünyada DJ’ler için en büyük çevrimiçi mağaza olan Beatport, bu Haziran ayında Bitcoin’i kabul etmeye başlayacak. Beatport CEO’su Robb McDaniels, müzik topluluğunun yeni teknolojiyi benimseme yolunda öncülük etmek istediğini söyledi:

“Bir pandeminin ortasında bile, DJ/Yapımcı topluluğunun, hayranlarıyla etkileşim kurmak için sektöre yeni teknolojiyi ve yenilikçi ortamları kucaklamaya istekli olduğu ve kripto para birimleri ve non-fungible token’lar dünyasının buna bir örnek olduğu açıktır.”

Beatport, Bitcoin ödemelerini benimsemenin yanı sıra, “Gelecekteki Dans Pistleri için Müzik” adlı ilk NFT koleksiyonunu da yayınlayacak. Listede, pop müzik yıldızı Lady Gaga tarafından son albümü için işe alınan Boys Noize de dahil olmak üzere dünyaca ünlü DJ’lerin 10 özel parçası yer alacak. Misafir kartları ve hayranlar için ek görsel malzemelerle gelecek.

Geçtiğimiz hafta, “Sex on Fire” ve “Closer” gibi hitlerin arkasında yer alan grup Kings of Leon, son albümünü NFT olarak tanıttı. Shawn Mendes, The Weeknd gibi isimler de en son kripto para çılgınlığına katılan en ünlü müzisyenler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz