Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Resmen Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir bildiriye göre, dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock da Bitcoin (BTC) yatırımı yaptı. BlackRock’ın CME’in vadeli işlem sözleşmeleri aracılığıyla yatırım yaptığı ve ilk yatırım miktarının 360.457 dolar olduğu açıklandı.

Aslında BlackRock’ın CIO’su Rick Rieder geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada buna benzer bir sinyal verdi. Rieder, şirketin kripto para sektöründe “uğraşmaya başladığını” ifade ederek net bir açıklama yapmasa da sektöre giriş yapıldığını duyurdu. Yatırımcılar bu açıklama ile bir Bitcoin yatırımı duyurusu beklerken beklenen duyuru bir ay sonra geldi. BlackRock’ın elinde 37 Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi bulundurduğu görülüyor.

CIO o tarihlerde yaptığı açıklamada nakit portföyünün bir kısmıyla Bitcoin yatırımı yapmanın kendisine mantıklı geldiğini vurgulamıştı. Bu konuda tam bir yüzde vermeyi reddeden BlackRock CIO’sunun toplam portföyün %0,00142’si ile BTC yatırımı yaptığı ortaya çıktı. BlackRock yılın başında ise SEC’ye iki ayrı bildiri verdi. Söz konusu bildiriler yatırım devinin kripto para türev ürün veya buna benzer bir yatırım ürünü piyasaya sürebileceği iddiasını güçlendirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz