Ana Sayfa Bitcoin Haberleri ECB’den Bitcoin’e Karşı Sert Çıkış: Güvenli Olmayan ve Değersiz Bir Yatırım!

ECB’den Bitcoin’e Karşı Sert Çıkış: Güvenli Olmayan ve Değersiz Bir Yatırım!

0
ECB’den Bitcoin’e Karşı Sert Çıkış: Güvenli Olmayan ve Değersiz Bir Yatırım!

Avrupa Merkez Bankası (AMB) yetkilileri, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayına rağmen Bitcoin’in kötü bir yatırım aracı olduğunu belirtti.

AMB Piyasa Altyapısı ve Ödemeler Genel Müdürü Ulrich Bindseil ve Danışman Jürgen Schaaf, 22 Şubat Perşembe günü paylaştıkları ortak blog yazısında Bitcoin’in (BTC) değerlendirmesini ele aldı.

ABD’nin spot Bitcoin ETF onayı sonrasında Bitcoin’in yatırım aracı veya ödeme aracı olarak daha iyi hale gelmediği konusunda analistlerle aynı fikirde olan yetkililer, bu durumu “şatafatlı bir kostüm” olarak nitelendirdi. Kısa vadede Bitcoin fiyatının artabileceğini kabul etseler de, Bitcoin’in adil piyasa değerinin hala “sıfır” olduğunu vurguladılar.

Yapılan açıklamalarda, denetimsiz ve adil değeri olmayan bir piyasada süregelen manipülasyonların, suç paralarına olan talebin artışı ve yetkililerin tedbirlerindeki eksikliklerin, Bitcoin’in fiyatını kısa vadede artırabileceği ancak gerçek bir adil değerin olmadığı belirtildi.

Bitcoin’in risklerine dair uyarılarını sürdüren yetkililer, kağıttan yapılan bir evin bir gün yıkılacağını belirterek, bu duruma karşı hazırlıklı olunması gerektiğini vurguladılar. Sonuç olarak, Bitcoin’in değerlendirmesinde dikkatli olunması gerektiği ve gerçek bir adil değerin henüz oluşmadığı önemle belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz