Ana Sayfa Bitcoin Haberleri El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin (BTC) Alımı Yaptıklarını Açıkladı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin (BTC) Alımı Yaptıklarını Açıkladı

0
El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin (BTC) Alımı Yaptıklarını Açıkladı

Orta Amerika ülkesi El Salvador, kripto dünyasında en çok konuşulan ülkelerin başında geliyor. Başkan Nayib Bukele, El Salvador’un 420 Bitcoin daha satın aldığını açıkladı. Böylelikle ülke, Bitcoin varlıklarını artırma politikasını devam ettirmiş oldu.

Lider kripto para Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ve şu an için tek ülke konumundaki El Salvador, Bitcoin alımı yaptı. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 420 Bitcoin satın aldıklarını belirtti. El Salvador, şu anda 66 miluon dolar değerinde toplam 1120 Bitcoin varlığına sahip. Gerçekten de El Salvador’un Bitcoin’in getirdiği teknolojiyi neredeyse tamamen benimsediğini söyleyebiliriz.

El Salvador, Bitcoin ile ülkede banka hesabı olmayan topluluklara sınırlar arası sorunsuz bir şekilde para transferi sağlıyor. Ülkede likidite açısında çok sayıda Bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu sayede Bitcoin sahipleri kolayca para çekebilir ve diğer kripto paralar ile işlemlerini yapabilir. Hatırlatmak gerekir ki El Salvador, birçok siyasi baskıya karşın Bitcoin hamlesinde geri adım atmadı.

Yaklaşık 24 saat öncesine dönecek olursak Bitcoin, 57.000 dolar bandına kadar gerilemişti. Düşüşün sebebi olarak Asya Pasifik borsası belirlendi. BTC, henüz 60.000 doların üzerinde güçlü bir fiyat hareketine imza atamadı. BTC ile birlikte %10 ila %15 arasında değer kaybeden altcoin’ler yaralarını sarıyor. Ethereum (ETH) tekrar 4.000 dolar seviyesine yükseldi. Binance Coin (BNB) ise 450 dolara gerilemesinin ardından 478 dolara kadar tırmanmasını bildi.

Amiral gemi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 60.000 dolar bayrağını tekrar almış durumda ve üzerindeki seyrini sürdürüyor. Lider adına kritik seviyenin 63.600 dolar olduğu kaydedildi. Uzmanlar buranın üzerindeki bir yükseliş dalgasının BTC’yi 70.000 dolar yolculuğuna çıkaracağına inanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz