2020’de SEC’den ayrılan Clayton, One River Asset Management’ın düzenleyici danışma konseyine katıldı.

Jay Clayton, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan veya SEC’den istifa ettikten üç ay sonra , kripto yatırım yöneticisi One River Varlık Yönetimi’nin danışma kuruluna katıldı ve eski menkul kıymetler düzenleyicisinin korumasının değiştiğine işaret etti.

Clayton, Lindsey Grubu Kevin Hassett ve Pusula Lexecon Jon Orszag birlikte, Tek Nehri Portföy’ün yeni kurulan akademik ve düzenleyici danışma konseyi katılır, şirket açıklandı pazartesi. Clayton’ın danışma grubundaki kesin rolü belirtilmemiş olsa da, One RIver CEO’su Eric Peters, amacının seçkin kişileri “değişken düzenleme ve politika deneyimleri” ile bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Clayton, “Eric’in para, bankacılık ve sermaye piyasaları ekosistemimizin dijitalleşmesi ve One River’ın şeffaflık taahhüdü hakkındaki farklı görüşlerimizi duyma istekliliğinden etkilendik” dedi.

Clayton, 23 Aralık 2020’de istifa etmeden önce SEC’de üç buçuk yıllık bir görev yaptı. Görev süresi, parasal çözümlerde büyük bir artış , muhtemelen 14 milyar doları aşan ve milyarlarca dolar yatırımcılara zarar verdi.

Ayrıca, Bitcoin ( BTC ) manisinin ana yatırımcılara ulaştığı son kripto para birimi boğa piyasasında da oradaydı . Clayton, 2019’da yatırımcıları , kripto para biriminin daha katı düzenlemeler olmadan büyük borsalarda takas edilebileceğini beklerlerse “çok yanılabilecekleri” konusunda uyardı .

One River Varlık Yönetimi, 2020’nin sonlarında 600 milyon dolarlık kripto varlıkları toplayarak önemli bir Bitcoin oyuncusu olarak ortaya çıktı . O zamanlar firma , 2021’in ilk yarısına kadar yaklaşık 1 milyar dolar değerinde BTC ve Ether’e ( ETH ) sahip olmayı beklediğini söyledi . Kripto varlıklarının bu yıl şimdiye kadarki hızlı değer kazanması göz önüne alındığında, bu hedeflere çoktan ulaşılmış olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz