Ethereum bu ölçümde ilk defa Bitcoin’i geride bıraktı

0
14

EIP-1559’u London Hard Fork ile tanıtarak ağın yakın tarihindeki en önemli güncellemelerinden birini tamamladı ve Ethereum geçtiğimiz aylarda oldukça dikkat çekti. Bu nedenle, ETH Fiyatı değer kazanıyor ve Temmuz ayında en düşük seviyeye ulaştığından bu yana neredeyse %85’lik bir artış kaydetmiş durumda.

Güncelleme, bazı uzmanlara göre Ethereum’un boğaları piyasaya geri getirmesini sağladı. Son zamanlarda, kripto borsası CoinBase, üç aylık kazanç raporunu yayınladı ve bu teoriyi sürdürebilecek veriler sundu.

Coinbase’e göre, platform 2021’in ikinci çeyreğinde toplam 462 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti. Kurumlar bu ölçüme 317 milyar dolar ile bireysel yatırımcılar ise 145 milyar dolar ile katkı sağladı. Uzman John Street Capital, 2021 yılının ilk çeyreğine kıyasla kurumsal katılımda %4,8’lik bir artış olduğunu belirtti.

Bu, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıklar için toplam işlem hacmi yüzdesi ile karşılaştırıldığında daha da önemli bir hal alıyor. İlk kez, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para, aşağıda görüldüğü gibi bu metrikte BTC’yi geçmeyi başardı.

Coinbase tarafından sunulan tablo, Bitcoin için ticaret hacminin 2020’nin 2. çeyreğinden bu yana değiştiğini, ancak her zaman Ethereum’un oldukça üzerinde olduğunu gösteriyor. Öte yandan, Ethereum, aynı dönemde ticaret hacminde artış görüyor ve 2021 yılının ilk çeyreğinde 21 milyar dolardan 2021 yılının ikinci çeyreğinde 26 milyar dolara çıkıyor.

Veriler, kurumların bu dönemde platformda baskın varlıklar oldukları için Bitcoin’den daha fazla Ethereum ticareti yapabileceklerini gösteriyor. Borsa tarafından John Street Capital aracılığıyla sağlanan diğer veriler, yönetim altındaki varlıklara (AUM) göre ilk 100 hedge fonunun %10’unun Coinbase’in müşterileri olduğunu ortaya koyuyor. Rapor yorumu şu şekilde:

BTC ve ETH hala işlem hacmimizin ~%50’sini oluşturuyor. Geri kalan  %50, diğer tüm varlıklar. Bu uzun kuyruk oluşturan varlıkların hiçbiri tek başına ticaret hacmimizin %10’undan fazlasını oluşturmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz