FBI ise kısa süre önce Bitcoin ve kripto paralar hakkında önemli bir uyarı yayınladı. FBI, kripto para yatırımcılarını, borsaları ve ödeme platformlarını yasa dışı işlemlere ve kişilere karşı uyardı. Suçluların son dönemde bu sektöre yönelik ilgilerinin arttığını ifade eden FBI yetkilileri, özellikle fidye yazılımlara ve bunun gibi kripto para ele geçirmek için kullanılan olaylara karşı dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi.

FBI, sosyal medyadaki kripto para dolandırıcılıklarının sayısında son dönemde ani bir artış olduğunu da tespit ettiklerinin altını çizdi. Yeni yatırımcılar ve sektörden habersiz kişiler milyarlarca dolarlık sermaye sağlasa da bundan faydalanmak isteyen çok fazla kötü amaçlı kişi var.

Bu sebeple yatırımcıların dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bunların başında ise YouTube üzerinde “1 BTC gönderene 2 BTC veriyoruz” benzeri kampanyalara asla katılım sağlamamak yer alıyor. Bunun yanı sıra borsalara fon gönderimi yaparken asla üçüncü partilere veya borsadan olduğunu iddia eden kişilere fon göndermemek de önemli bir nokta.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz