gençler riskleri anlamadan kripto yatırımı yapıyor

Reuters, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesinden (FCA), gençlerin potansiyel riskleri tam olarak anlamadan kripto para birimlerine yatırım yaptığını gösteren bulgular bildirdi. İngiltere mali gözlemcisi, gençlerin yüksek riskli yatırımlara dahil olmalarından bir dizi sosyal faktörün de sorumlu olduğunu belirtti.

FCA’nın raporu, İngiltere’deki kripto ve döviz tüccarlarının profilini ve sözde yüksek riskli yatırımlara katılımlarını özetledi.

“Yeni, daha genç, daha çeşitli bir tüketici grubu, potansiyel olarak kısmen yeni yatırım uygulamalarının sunduğu erişilebilirlik nedeniyle teşvik edilen yüksek riskli yatırımlara dahil oluyor”

Deneklerin% 59’u ayrıca yatırımda üç yıldan az deneyime sahip olduklarını ve önemli bir yatırım kaybının mevcut veya gelecekteki yaşam tarzları üzerinde temel bir etkiye sahip olacağını söyledi. Salgının ticaret ve yatırıma katılan İngiliz vatandaşlarının sayısını artırdığı da öne sürüldü. FCA bulguları, 40 yaşın altındaki kadınlarda ve ayrıca BAME geçmişinden gelenlerde bir artış listeledi.

“Araştırma, birçok yatırımcı için yatırım heyecanını yaşamak gibi duygu ve duyguların ve yatırım yaptıkları şirketlerdeki sahiplik duygusundan gelen statü gibi sosyal faktörlerin yatırım kararlarının arkasındaki temel nedenler olduğunu ortaya çıkardı.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz