Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Fed Faiz Kararını Açıkladı: Mike Novogratz’dan Çarpıcı Bitcoin Tahmini

Fed Faiz Kararını Açıkladı: Mike Novogratz’dan Çarpıcı Bitcoin Tahmini

0
Fed Faiz Kararını Açıkladı: Mike Novogratz’dan Çarpıcı Bitcoin Tahmini

Fed faiz kararı, belli oldu.. Amerikan merkez bankası, beklentilere uygun olarak faiz oranını 25 baz puan artırdığını açıkladı. Böylece ABD’de faizler yüzde 0.25  ila yüzde 0.50 aralığına yükseldi. Ayrıca Fed, 2018 yılından bu yana ilk kez faiz artışına gitmiş oldu. Fed’in faizleri artırmasından sonra, Bitcoin (BTC) fiyatında önemli bir değişiklik olmadı.

Fed faiz kararınan sonra, BTC, 40 bin doların üzerine çıktı ve an itibariyle 41.041 dolardan işlem görüyor. Galaxy Digital’in CEO’su ve kurucusu Michael Novogratz, Bloomberg TV’deki röpörtajında, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 500 bin dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etti. Novogratz, Bitcoin’in bu yıl 30 bin ila 50 bin dolar aralığında işlem göreceğini söyledi. Kripto para piyasası, 2022’nin başından bu yana düşüş eğiliminde. Mevcut jeopolitik kriz, tüm hükümetleri gelecekteki politikalarına kripto paraları dahil etmeye zorladı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Fed’in faiz artırımı gibi faktörler, piyasayı derinden etkiliyor.

Michael Novogratz, FED’in faiz oranlarını artırmaya başlamadığını, sistemden likidite çekmeye başlamadıklarını ve bu nedenle tüm yıl boyunca Bitcoin (BTC)’in 30 bin ila 50 bin dolar arasında yatay yönde kalacağını belirtti. Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in geçen yıl internetin 1990’larda olduğundan çok daha hızlı büyüdüğüne inanıyor. Mike Novogratz, Bitcoin’in Fed’in faiz oranlarını artırmayı ve güçlü niceliksel sıkılaştırma önlemleri almayı planladığı bir dönemde “hızlı” bir şekilde toparlanma şansının çok az olduğunu söyledi. Fed’in bu yıl enflasyonun hızla kontrol altına alınmaması durumunda 7-8’e kadar çıkabilen asgari dört faiz artırımı planladığı bildiriliyor. Novogratz, Bitcoin’in bu yıl 30 bin ila 50 bin dolar aralığında kalmasını bekliyor.

Uzmanlara göre perakende yatırımcılar iyimserliğe kapılmamalı. Bugünkü fiyat hareketi ile BTC, 20 günlük EMA ve 50 günlük hareketli ortalamasının üzerinde bir sıçrama yapıyor. Ancak hala büyük bir sorun var. BTC, hala 200 günlük hareketli ortalamasından (DMA), 48.622 dolardan çok uzakta. Ancak Bitcoin bu seviyeleri geçerse, yükseliş trendini teyit edebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz