Özel bir yatırım yöneticisi olan Fidelity (FCC), ülkenin finans şirketlerini denetleyen Kanada düzenleyici kurumu Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu’ndan (IIROC) onay aldı. Onay, Fidelity’yi ülkenin ilk Bitcoin koruyucusu olarak etkin bir şekilde konumlandırıyor.

Bu hareket, emeklilik fonları, yatırım fonları ve borsada işlem gören fonlar (ETF‘ler) dahil olmak üzere Kanada finans kurumlarının Bitcoin’e yatırım yapmaları için Fidelity’nin hizmetlerini kullanıcılar açıyor.

Yatırım firması Fidelity tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre , kurumsal dijital varlık ticareti ve saklama çözümü, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) doğrudan erişmek isteyen tüm nitelikli kurumsal yatırımcılar için geçerli olacak.

Fidelity Clearing Canada Başkanı Scott Mackenzie, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Dijital varlıklara yatırım yapma talebi önemli ölçüde artıyor ve kurumsal yatırımcılar bu varlık sınıfına erişmek için düzenlenmiş bir bayi platformu arıyor. FCC ve müşterilerimiz, platformumuza ve hizmet tekliflerimize yapılan sürekli yatırımlara dayalı olarak muazzam bir büyüme ve başarı yaşıyor ve bir ortaklık kültürüyle birleşiyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz