Ana Sayfa Bitcoin Haberleri Finlandiya Suçlulardan Ele Geçirdiği 75 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Satacak

Finlandiya Suçlulardan Ele Geçirdiği 75 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Satacak

0
Finlandiya Suçlulardan Ele Geçirdiği 75 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Satacak

Finlandiya, uyuşturucu baskınlarında ele geçirilen 75 milyon dolardan fazla değerdeki Bitcoin’leri satmak için komisyoncu arıyordu. Bugün Bloomberg’in haberine göre devlet yetkilileri iki ayrı komisyoncu ile satışın gerçekleşmesi için anlaşmış durumda.

Uyuşturucu baskınlarında ele geçirilen ve daha sonra mahkeme kararıyla devlete devredilen 1981 adet Bitcoin için Finlandiya Gümrük İdaresi, geçtiğimiz sene bir ihale başlatmıştı.

Bitcoin’in bağışlardan tutun baskınlarda ele geçirilmesine kadar her alanda kullanımı, yasal düzenleme ihtiyacını arttırıyor.

Finlandiyalı devlet yetkilileri, gelecekte devlet kasasına girecek herhangi bir kripto para birimini “güvenli ve güvenilir bir şekilde” satmak için kalıcı bir mekanizma oluşturmak istiyor.

2014 yılında bir müzayedede el konulan Bitcoin’leri ilk satan ABD hükümeti olurken, diğer ülkeler de cezai soruşturmalarda ele geçirilen kripto para birimlerini fiyatları yükseldikçe satmaya başladı.

Finlandiya, yetkililerinin elinde bulunan 75 milyon dolarlık Bitcoin’leri satmak için iki komisyoncu seçti.

Finlandiya Gümrük İdaresi, Coinmotion ve Tesseract Group adlı komisyon şirketleri ile iki yıllık sözleşme imzaladıktan sonra Perşembe günü yaptığı açıklamada, komisyoncuların Bitcoinleri ilkbahar ve yaz başında satmaya hazır olduğunu söyledi. Toplam 1981 Bitcoinden 1890’ı satılacak.

Finlandiya basını, Finlandiya hükümetinin Ukrayna’nın Rusya’nın işgaline karşı kendisini savunmasına yardımcı olmak için Bitcoin satışından elde edeceği gelirlerin bir kısmını Ukrayna’ya bağışlamayı düşündüğünü bildirdi.

2018 yılından önceki baskınlarda ele geçirilen Bitcoin’lerin ne yapılacağı uzun zamandır Finlandiya hükümetinin gündemindeydi. Hazine Bakanlığı bu coinleri internetten uzak bir şekilde saklamak için yönergeler belirledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz