Kripto para analitik firması Glassnode’a göre, Bitcoin (BTC)’de meydana gelen fiyat düzeltmesine rağmen, BTC bakiyesi olan adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Glassnode’un yayınladığı rapora göre, sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rapor, “Sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38.76 milyon adrese ulaştı. Bir önceki en yüksek seviye, 23 Nisan’da  38.7  milyondu” ifadesini kullandı. Glassnode ayrıca 0.01+ BTC tutan BTC adreslerinin sayısının Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.33 milyona fırladığını da belirtiyor. Ek olarak Glassnode, 0.1+ BTC tutan adres sayısının Pazar günü 3.28 milyona ulaştığını ve tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünü bildirdi.

Bitcoin, Kasım ayının başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara ulaştıkran sonra, yüzde 16’nın üzerinde düşüşle 57.076 dolardan işlem görüyor. Glassnode’a göre, BTC’nin son düzeltmesi nedeniyle, zararda olan Bitcoin adreslerinin sayısı Pazar günü bir ayın en yüksek seviyesi olan 5.62 milyona ulaştı. Ancak analiz firması, Kasım ayındaki genel fiyat düzeltmesinin aslında BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüş açısından 2021’in en hafifi düşüşü olduğunu belirtiyor. Bitcoin, yaşadığı en son düşüşte tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) yüzde 21.8 düştü. Rapor, “Bu düzeltmen aslında 2021’de yaşanan en hafif düzeltme” ifadesini kullandı.

BTC’de en son yaşanan düzeltmeler ve oranları şu şekilde: Ocak = yüzde 29.4, Şubat = yüzde 24,2, Nisan = yüzde 26.5, Mayıs-Temmuz = yüzde 54, Eylül = yüzde 37,2, Kasım = yüzde 21.8”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz